• Ikona
  • Konferencja
  • Prelegenci
  • Pakiety
  • Hotel
  • Kontakt

Prelegenci - XXIV konferencja naukowo-szkoleniowa Najnowsze Trendy w Stomatologii

Marcio Vivien Cardoso, DDS, Msc, PhD

Marcio Vivan Cardoso, DDS, Msc, PhD

Temat: Kiedy cementować tradycyjnie a kiedy adhezyjnie? Aktualne możliwości cementowania uzupełnień pośrednich

Przeczytaj o prelegencie

Ukończył stomatologię na Uniwersytecie Sao Paulo w Brazylii w 1997 roku. W tej samej instytucji uzyskał tytuł master of science (MSc) i dr n. med. (PhD) odpowiednio w 2003 i 2007 roku, obydwa w dziedzinie stomatologii zachowawczej. Poza zdobywaniem doświadczenia jako lekarz stomatolog zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, intensywnie angażował się w edukację studentów stomatologii na Uniwersytecie Sao Paulo, kontynuował edukację stomatologów jako wykładowca i profesor różnych instytucji, zawsze koncentrując się na zagadnieniach dotyczących materiałów stomatologicznych, stomatologii minimalnej interwencji i stomatologii estetycznej. Po uzyskaniu tytułu dr n. med. (PhD) dr Vivan Cardoso otrzymał stanowisko Post-Doctorate Researcher na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii, gdzie prowadził badania w dziedzinie biomateriałów. Jest autorem licznych artykułów naukowych publikowanych w międzynarodowych recenzowanych czasopismach oraz autorem rozdziałów w książkach poświęconych materiałom stomatologicznym. Współpracuje jako recenzent w międzynarodowych recenzowanych czasopismach. Dr Vivan Cardoso współpracował z GC Europe jako Professional Servis Manager, zajmując się sprawami naukowymi, edukacją i relacjami z kluczowymi liderami opinii. Niedawno dołączył do kadry akademickiej School of Dentistry Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii jako asystent kliniczny.

Prof. Mike Harrison

Prof. Mike Harrison

Temat: Dwa różne światy, gdy szkliwo zawiedzie / Chalk and cheese – when the enamel lets you down

Przeczytaj o prelegencie

Ukończył Cardiff Dental School i specjalistyczne szkolenie z zakresu stomatologii dziecięcej w Guy's Dental Hospital. Studiował genetykę zębów w Institute of Child Health w Londynie, po czym szczególnie zainteresował się zaburzeniami rozwojowymi zębów i zespołami genetycznymi.

Prof. Harrison jest konsultantem stomatologii dziecięcej w szpitalach Guy's and St Thomas ’Hospitals w Londynie i jest kierownikiem klinicznym podyplomowego programu pediatrycznego w King's College London. Napisał pierwszą brytyjską wytyczną dotyczącą postępowania dentystycznego u dzieci w znieczuleniu ogólnym oraz wytyczną dotyczącą ekstrakcji stałych zębów trzonowych u dzieci.

Pracuje w Rare Diseases Centre and a children’s hospital, zapewniając opiekę dentystyczną dzieciom z rzadkimi schorzeniami medycznymi i genetycznymi.

Jest stałym mówcą na międzynarodowych konferencjach i prowadzi podyplomowe warsztaty dotyczące rozwiązywania problemów w stomatologii dziecięcej.

Prof. Wendy Bellis

Prof. Wendy Bellis

Temat: Jak sobie radzić z trudnymi dziećmi (i ich rodzicami!) w gabinecie stomatologicznym - Managing difficult children (and their parents!) in the dental office

Przeczytaj o prelegencie

Jest specjalistą stomatologii dziecięcej i honorowym starszym wykładowcą klinicznym w Eastman Dental Institute w Londynie. Od 1985 r. pracuje w Community Dental Service w Londynie,zdobywając duże doświadczenie w pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach, w szczególności z dziećmi cierpiącymi na dentofobię.

Specjalizuje się w „zarządzaniu zachowaniami dzieci w chirurgii stomatologicznej”, a także w „stomatologicznym zarządzaniu dzieckiem autystycznym”.

Po zakończeniu pracy doktorskiej zatytułowanej „Czynniki wpływające na zachowanie dziecka w chirurgii stomatologicznej” w 1998 roku stała się odpowiedzialna za moduły dydaktyczne na temat zarządzania zachowaniem na poziomie podyplomowym na studiach magisterskich i doktoranckich w stomatologii dziecięcej w Eastman Dental Institute.

Dr Bellis jest głęboko przekonana, że „staranne zarządzanie zachowaniem dziecka w środowisku dentystycznym jest kluczem do pomyślnego wychowania przyszłego dorosłego pacjenta. Nie musisz zachowywać się sztucznie lecząc dzieci - odpowiednich umiejętności można się nauczyć.”

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Emerich

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Emerich

Gdański Uniwersytet Medyczny

Temat: Choroba próchnicowa w zupełnie nowym świetle - zapobieganie i ich leczenie

Przeczytaj o prelegencie

Specjalista stomatologii dziecięcej. Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego oraz członek Senatu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Konsultant Wojewódzki ds. Stomatologii Dziecięcej w województwie pomorskim. Zastępca redaktora naczelnego European Journal of Paediatric Dentistry oraz Polskiej Stomatologii Dziecięcej; Członek komitetu redakcyjnego 4 zagranicznych czasopism naukowych; autor i współautor ponad 200 prac opublikowanych w kraju i za granicą. Członek założyciel oraz Prezes Elekt Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej; członek Zarządu Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego; członek European Academy of Paediatric Dentistry, International Association of Paediatric Dentistry oraz American Dental Association; członek Komisji Kształcenia Medycznego OIL w Gdańsku. Doświadczony wykładowca konferencji polskich i międzynarodowych; od 2001 roku prowadzi własną praktykę stomatologiczną.

 Prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

Prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

Pomorski Uniwersytet Medyczny

Temat: Jak zachować żywa miazgę? Postępowanie w próchnicy głębokiej i po odsłonięciu miazgi

Przeczytaj o prelegencie

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jest specjalistą I° ze stomatologii ogólnej oraz II° ze stomatologii zachowawczej. Od 1990 roku do chwili obecnej pracuje w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Kieruje Zakładem Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej. Autor/współautor ponad 200 publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach oraz licznych rozdziałów w podręcznikach. Redaktor naukowy i tłumacz książek. Redaktor Naczelny „Magazynu Stomatologicznego” i członek rad naukowych innych czasopism o tematyce stomatologicznej. Należy do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Termologicznego.

Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak

Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak

Prezydent PTS, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Temat: Leczenie Recesji oraz pacjentów z rozległa protruzja siekaczy

Przeczytaj o prelegencie

Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalista II stopnia z chirurgii stomatologicznej. Tytuł naukowy Profesora zwyczajnego otrzymała w 2015 roku. Od 2008 roku kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu. W latach 2012-2016 Prezes Oddziału Dolnośląskiego PTS. Od 2017 Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. W latach 2014-2018 specjalista wojewódzki na terenie Dolnego Śląska w dziedzinie chirurgia stomatologiczna. Członek Komitetu Edukacyjnego i Zespołu Organizacyjnego Kongresów Światowej Federacji Dentystycznej (FDI). Autorka ponad 250 publikacji opublikowanych w czasopismach lub materiałach zjazdowych w języku PL i ENG. Jest redaktorem i/lub współredaktorem 6 książek w języku polskim i angielskim. Była kierownikiem i współwykonawcą ponad 40 projektów badawczych, w tym 2 unijnych oraz 14 prowadzonych w ramach międzynarodowych projektów naukowych. Jest współautorem 4 patentów, w tym 3 międzynarodowych. Wygłosiła ponad 250 referatów w języku polskim i angielskim. Była Przewodniczącą Narodowego Komitetu Naukowego konferencji Światowej Federacji Dentystycznej FDI 201, Poznań.

Prof. Tomasz Gedrange

Prof. Tomasz Gedrange

Uniwersytet Medyczny w Dreźnie

Temat: Leczenie Recesji oraz pacjentów z rozległa protruzja siekaczy

Przeczytaj o prelegencie

Ukończył studia na Oddziale Stomatologii Uniwersytetu Friedrich-Schiller w Jenie (Niemcy) oraz medycyny ogólnej we Wrocławiu (Polska). Po studiach był pracownikiem w Zakładzie Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu Friedrich-Schiller w Jenie (Niemcy), na stanowisku asystenta. W 1996 obronił swoją pracę doktorską o temacie: ”Badania wolnych rodników i peroksydacji lipidów po niedotlenieniu oraz ponownym dotlenianiu mózgu u noworodków prosiąt z prawidłową masą urodzeniową oraz wewnątrzmacicznym ograniczeniem wzrostu ciała”. W latach 1998 - 2004 był pracownikiem Uniwersyteckiej Polikliniki Ortodontycznej Kliniki Carl Gustav Carus w Dreźnie w Niemczech. W 2001 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji. Od 2001 współpracuje intensywnie z Pál Heim Children's szpitalem w Budapeszcie przy leczeniu i rehabilitacja narządu żucia pacjentów z rozszczepem podniebienia. W 2002 brał udział w edukacji na tutora nauczania stomatologii w systemie PBL (problem based learning) przeprowadzonym przez uniwersytet Harvardzki. W 2003 zakończył prace habilitacyjną. W latach 2004-2011 był dyrektorem Polikliniki Ortodoncji, stomatologii dziecięcej i prewencji Ernst-Moritz-Arndt Uniwersytet Greifswaldzie w Niemczech. Od października 2011 jest dyrektorem Polikliniki Ortodoncji na Uniwersytecie w Dreźnie, w Niemczech. Od 2010 współpracuje z Katedrą i Zakładem Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu na stanowisku profesora. W 2013 uzyskał tytuł naukowy Profesora nadany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jest autorem ponad 200 publikacji (PubMed) w międzynarodowych periodykach naukowych (IF 232,7; ma ponad 2000 cytacji w WoS; H-index 22), redaktorem 12 książek (w językach niemieckim, angielskim i polskim) naukowych. Kierownikiem i współwykonawcą w sumie 17 projektów badawczych o łącznej sumie 3 500 000€. Autor i Co-autor 12 patentów.

Od wielu lat prowadzi kursy i wykłady w dziedzinie ortodoncji oraz orto-chirurgi. Był i jest organizatorem lub współorganizatorem wielu międzynarodowych konferencji naukowych. Jest także laureatem licznych nagród za działalność naukowa oraz dydaktyczna (miedzy innymi: europejskiego towarzystwa ortodontycznego EOS, World Dental Federation FDI oraz DGZI). W 2016 został odznaczony przez prezydenta Węgier Orderem Rycerza w Złocie. W 2018 został odznaczony przez ministerstwo edukacji narodowej RP „Medal Komisji Edukacji Narodowej” za swoje zasługi.

Dr hab. n. med. Wojciech Bednarz

Dr hab. n. med. Wojciech Bednarz

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Temat: Zęby zaklinowane i wyrżnięte ektopowo w rejonie istotnym estetycznie - postępowanie periodontologiczne

Przeczytaj o prelegencie

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalista w dziedzinie periodontologii. W 2002 - stopień doktora nauk medycznych w AM we Wrocławiu. W 2017 - stopień naukowy doktora habilitowanego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jest autorem 78 publikacji naukowych, 5 filmów naukowych, wygłosił ponad 120 wykładów na konferencjach międzynarodowych i ogólnopolskich. Autor 2 rozdziałów w monografii. Prowadzi wykłady i kursy doskonalące z periodontologii. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 10 konferencji międzynarodowych. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Europejskiej Federacji Periodontologii i Sekcji Polskiej Akademii Pierre-Foucharda. Od 2003 do 2012 był Prezesem Oddziału PTS w Krośnie. Od 2006 do 2010 był Wiceprezydentem PTS oraz od 2018 do chwili obecnej. Od 2006 był członkiem Komisji Szkolenia Przed- i Podyplomowego PTS, a od 2010 do 2018 jej Przewodniczącym. Od 2011 r. członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie periodontologii. Od 1986 do 2006 pracował w publicznej służbie zdrowia. Od 2006 do chwili obecnej jest właścicielem i kierownikiem Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej MEDIDENT w Gorlicach, posiadającej akredytację Ministra Zdrowia do prowadzenia specjalizacji i stażów w dziedzinie periodontologii. Od 2017 roku pracuje w Katedrze i Zakładzie Periodontologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

prof. dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz

Prof. dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz

Kierownik Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

Temat: Zdrowie psychiczne – aktualne zagrożenia i prognozy

Przeczytaj o prelegencie

Dr n. med. Marleta Zienkiewicz

Dr n. med. Marleta Zienkiewicz

Szczecin

Temat: Jak się ustrzec zakażeń w gabinecie stomatologicznym

Przeczytaj o prelegencie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalista mikrobiologii lekarskiej. Przewodnicząca Zespołu ds. Zakażeń Szpitalnych w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii, Szpitala MSW w Szczecinie i Szpitalnego Centrum Medycznym w Goleniowie. Zawodowo zajmuje się antybiotykoterapią oraz problematyką zakażeń szpitalnych (głównie ich epidemiologią i profilaktyką). Członek: Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów i Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych.

Lek. dent. Krzysztof Polanowski

Lek. dent. Krzysztof Polanowski

Temat: Licowanie bezpośrednie technika uproszczoną i zaawansowaną

Przeczytaj o prelegencie

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej z 1995 roku. Pracownik Szpitala Klinicznego w Bródnie, a od 2004 właściciel praktyki stomatologicznej STOMAPOL w Warszawie. Uczestnik wielu kursów i warsztatów z dziedziny endoodncji, periodontologii, protetyki, artykulacji i estetyki. Pionier zastosowania i wprowadzenia na rynek Polski i krajów Europy Środkowej technologii termoplastycznych wykorzystywanych w stomatologii i protetyce. Autor książki pt. „Protezy Całkowite”, która zdobyła Złoty Medal Jakości Krakdent. Autor ponad 60 publikacji w czasopismach medycznych. Przeprowadził ponad 80 wykładów w różnych ośrodkach w kraju i za granicą. Od 2009 roku członek Rady Naukowej Dentaltown (Editorial Members Boards), jedyny z Europy Środkowo-wschodniej. Bliska współpraca z lekarzami z USA, Kanady i Australii w tym Dr J. Kancą dotycząca adhezji i materiałów kompozytowych. Prywatnie miłośnik przyrody, zapalony podróżnik.





Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie Konferencji.

Partnerzy:



Partronat:

Patronat honorowy Marszałka Województwa ZachodniopomorskiegoPatronat honorowy prezydenta SzczecinaPatronat honorowy Prezydenta Miasta KołobrzegPatronat Naczelna Izba Lekarska


Organizator:
Komisja Stomatologiczna
Okręgowej Rady Lekarskiej
w Szczecinie

  • Polityka prywatności